Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Kámenské hradohraní

víkend 8. a 9. srpna 2015
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

Tato dvoudenní akce je zaměřená především na rodiny s dětmi. Děti, ale i hraví dospělí, se dozví zábavnou formou něco o hradě a jeho historii. Tématem letošního Kámenského hradohraní je rod Malovců z Malovic, který hrad vlastnil od roku 1523 po dobu necelých 200 let. Během víkendu se na hradě Kámen usídlí také skupina historického šermu Jezerničtí páni. Ti předvedou své šermířské umění, pohovoří o zbraních, způsobu boje a každodenním životě rytíře ve středověku. Mimo jiné sehrají několik pohádek.
Po oba dva dny jsou prohlídky hradu bez průvodce. Návštěvníci si tak celý hrad (trasa A+B) po zakoupení vstupenky prochází samostatně.  Poslední možný vstup do hradu je v 17:00 hod.
V rámci Kámenského hradohraní se v sobotu 8. srpna uskuteční večerní prohlídky hradu s názvem ,,Hrad ožívá po setmění“. Jak napovídá již samotný název, ponesou se prohlídky v netradičním duchu. Díky krátkým divadelním scénkám se návštěvníci dozví o  každodenním životě panstva v 19. století. Celý večer bude ve 23:00 zakončen ohňovou show v podání Jezernických pánů. První večerní prohlídka hradu začíná v 19:00. Následující prohlídky jsou každou půl hodinu a poslední prohlídka vychází ve 22:00. Z důvodu omezené kapacity jednotlivých prohlídek je lepší rezervace na tel. č. 721 846 931 nebo 565 426 609.