Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Jízda pana Práška

originální prohlídky formou divadelního představení

víkend 22. a 23. srpna 2015
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

O předposledním srpnovém víkendu se na Hradě Kámen za podpory Vysočina Tourism, příspěvkové organizace uskuteční Živé obrazy. Realizaci této akce má na starosti chomutovská agentura Modua. Jde o originální prohlídky formou divadelních představení, o které se pod režií Petra Baťka postarají známí i méně známí televizní a divadelní herci. Na Hradě Kámen se tento projekt uskuteční podruhé. Poprvé to bylo v roce 2008, kdy na hrad zavítal rytíř Čeněk z Vartenberka. V letošním roce mají Živé obrazy na Hradě Kámen podtitul "Jízda pana Práška". Celý příběh začne jako prezentace motorek, provázet bude motocyklový závodník Prášek, který právě zvítězil na mistrovství Evropy. V průběhu jeho výkladu se však stane něco nečekaného a Prášek se náhle propadne do poloviny 16. století, kdy se lidé proháněli ne na motocyklech, ale na koních. Závodník Prášek se potká s písařem, služebnictvem a Kateřinou z Vojslavic – manželkou Petra Malovce z Malovic, který se roku 1523 stal majitelem hradu. Je to skutečnost nebo je všechno jinak?! Jedná se o reálnou cestu do historie, nebo se vše odehrává pouze v Práškově hlavě??? To vše se Prášek i samotní návštěvníci dozvědí v rámci speciální prohlídky.

Prohlídky hradu se závodníkem Práškem se budou konat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. První prohlídka začíná v 10:00, následující prohlídky začínají každou půl hodinu. Poslední prohlídka je na programu od 17:00 hod.