Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Celebrate Africa - IYASA (Inkululeko Yabatsha School of Arts)

tradiční letní vystoupení hudební a taneční skupiny IYASA
 
neděle 12. července 2015 od 14:00 hod.
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka hrad Roštejn

Devítičlenná africká skupina studentů umělecké školy v Bulawayo v Zimbabwe přijíždí po obrovském úspěchu v minulých letech na své v pořadí už třinácté turné do Evropy. Hlavní část turné proběhne opět v Rakousku, kde je hlavní důraz kladen nejen na hudební a taneční složku programu, ale zejména na divadlo. Kromě toho vystoupí letos skupina opět i v Německu a Polsku. IYASA přiváží opět představení plná písní, tanců, rytmů a scén inspirovaných africkou lidovou kulturou, která vás uchvátí svým spádem, provedením a svou bezprostředností. Představení Celebrate Africa spojuje svět tradiční africké lidové hudební a taneční kultury se současným životem na africké vesnici , ale i ve větších městech. O zcela novou choreografii se postaral umělecký vedoucí souboru, pan Innocent Dube.
Pokud si chcete užít „Afriku“ v Jižních Čechách a na Vysočině, nesmíte zaváhat. Sedm vystoupení je vměstnáno do jednoho jediného víkendu. Začíná se na festivalu „Za dačickou kostku cukru“ v pátek 10. 7. 2015 a končí na náměstí v Havlíčkově Brodě v neděli 12. 7. 2015. Studenti a učitelé soukromé umělecké školy ze zimbabwského Bulawaya, která byla založena v roce 1998 jako taneční a divadelní škola a má v současnosti 60 učitelů a žáků, nalezli v minulých letech v Jindřichově Hradci svůj druhý domov; pobyt na jihu Čech považují vždy za nejkrásnější část turné po Evropě a těší se na setkání s mnoha přáteli , obdivovateli a fanoušky, které si u nás při minulých vystoupeních získali. Svou návštěvou některého z pořadů skupiny IYASA podpoříte rozvoj umělecké školy v Bulawayu a umožníte vzdělání v tomto oboru několika africkým dětem.