Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Přírodní zahrady na fotografiích

výstava

12. června až 21. června 2015
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Třešť

Výstava Přírodní zahrady vznikla ve spolupráci s Chaloupky, o.p.s. a prostřednictvím fotografií certifikovaných zahrad na Vysočině vám představí principy přírodního zahradničení. Hnutí přírodní zahrady vzniklo v roce 1999 v Rakousku, odkud se postupně rozšířilo i k nám. Majitelé přírodních zahrad nepoužívají pesticidy, minerální hnojiva ani rašelinu a dbají na vysoký podíl zeleně a rozmanitost druhů rostlin a živočichů, čímž přispívají ke zdravému životnímu stylu a udržování přírodní rovnováhy. Přírodní zahrady jsou tak v podstatě návratem k tradičním hodnotám, k zahradám našich babiček s ovocnými sady, bylinkami, zeleninovými záhony a okrasnými květinami.
Řada přírodních zahrad bude zpřístupněna pro veřejnost ve dnech 13. a 14. června 2015. Ukázkové přírodní zahrady je možno navštěvovat celoročně, více na www.prirodnizahrady.eu.