Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Zahájení sezóny na hradě Roštejně

sobota 4. dubna 2015
Hrad Roštejn - pobočka Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace

V dubnu se po zimní pauze návštěvníkům znovu otevírá brána hradu Roštejna, a proto Vás zveme na sobotu 4. dubna do hradních prostor ozvláštněných velikonoční výzdobou. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku malovaných vajíček a tradičního pečiva v černé kuchyni a chybět nebude ani vůně perníků. Otevřeno bude i v neděli 5. dubna a na Pondělí velikonoční 6. dubna vždy od 10 do 17 hodin. V tomto roce máme pro Vás v průběhu návštěvnické sezóny připraveny nejenom tradiční akce, ale i několik překvapení. Již 9. května odpoledne bude hrad holdovat šermířskému hodokvasu a 9. a 10. června se děti mohou přijít podívat na program tradičního Pohádkového hradu. Letos si připomeneme 100 let od ničivého požáru na hradě Roštejně. V sobotu 13. června bude slavnostně zahájena stejnojmenná výstava a po vernisáži bude následovat bohatý doprovodný program až do nočních hodin.
Hrad během celé sezóny nabídne i další prostory s altánem, zastřešeným podiem a posezením u ohniště pro příjemná setkávání, rodinné pikniky, svatby i další rozmanité akce na nově zrekonstruovaném předhradí.