Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Velké noci – Anna Hulačová, Veronika Holcová

ve dnech 26. března až 3. května 2015
vernisáž dne 26. 3. 2015 v 17 hodin
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Galerie Alternativa, Komenského 10, Jihlava
kurátorka: Veronika Šrek Bromová


Dvojvýstava představuje umělkyně, z nichž každá má svou sféru tvorby. Anna je bytostná sochařka a Veronika malířka. Jejich tvorby si velmi vážím, navzdory svému mládí mají za sebou bohaté profesní, výstavní a studijní zkušenosti. Obě vystavují s úspěchem i v zahraničí a jejich práce získává pozitivní ohlasy. Obě jsou absolventky Akademie výtvarných umění v Praze, kde každá z nich prošla několika ateliéry.
Generačně jsou dekádu vzdálené, jejich tvorba však rezonuje podobnou energií, chutí a intenzivní bohatou obrazotvorností, intuitivním vztahem k přírodě, mýtům a lidovým tradicím v kombinaci s řemeslnou bravurou. Sešly se takto poprvé díky mému impulzu a výzvě ke společné výstavě v prostoru Galerie Alternativa v Jihlavě. Výstava Velké noci se koná v období těsně před Velikonocemi.
Křesťanská tématika, prolínající se s pohanskými rituály a zvyklostmi, je vnímána z ženské perspektivy a prostřednictvím vcítění se do zlomového období jarní rovnodennosti a probouzející se přírody.
Aniččina verze Madony v centru výstavy, s Rorschachovým motivem namalovaným Veronikou: puklina sopky, nebo průhled do Madonina těla? Levitující vajíčka-hvězdy a vzájemné prostupování témat, médií a motivů vycházejících z rukou a srdcí dvou vnímavých a otevřených tvůrkyň. Můžete se těšit na neobyčejný zážitek, na svátek Velkých nocí. MgA. Veronika Šrek Bromová