Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Kámen k užitku i k okrase

výstava

1. dubna 2015 až 3. května 2015
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč - justiční sál zámku

Karel Křížek v aktivním věku pracoval jako technik v n.p. Motorpal v Telči, později jako obchodní zástupce České pojišťovny. Životnímu koníčku - fotografování se věnuje od 60. let. První fotografie zachycovaly především krajinu v okolí rodné Telče a jeho prvním fotoaparátem byl Flexaret. Jeho rodiště, památková rezervace Telč, jej ovlivnila natolik, že počátkem 90. let vystřídaly přírodní žánr fotografie renesanční architektury. Své fotografie vystavoval na mnoha místech České republiky a ve slovenské Šaľe. Jeho díla týkající se Telče byla také vystavena na putovní výstavě v Kanadě v roce 1993.
Hlavním záměrem organizátorů výstavy Kámen k užitku i k okrase je představit návštěvníkům součást neživé přírody, kterou většina z nás bez povšimnutí míjí. Na první pohled nacházíme samé zdánlivě bezcenné a nevzhledné kameny, které nejsou vysněnými a ceněnými polodrahokamy nebo drahokamy. Pokud je však zdvihneme ze země a očistíme, tak k vlastnímu úžasu zjistíme, kolik utajené krásy v sobě skrývají. Snahou výstavy je potěšit návštěvníky něčím novým, na první pohled skrytým.

Výstava byla z technických důvodů předčasně ukončena.