Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

JAK VONÍ VÁNOCE ZA ŘEKOU EUFRAT?

vyprávění s dílničkou

čtvrtek 15. ledna a pondělí 19. ledna 2015
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace - malovaný sál

V Kavárně Muzeum právě probíhá výstava kreseb dětí z daleké Arménie. Je plná známých vánočních motivů, přesto není obyčejná. Udává se, že v roce 301 Arménské království jako první přijalo křesťanství za státní náboženství. Pravděpodobnější je, že se tak stalo až v letech 311-313. V každém případě to znamená, že Arménie je nejstarším křesťanským státem. Vánoce slaví každoročně, i když jako poslední na světě. Jaké jsou tedy arménské vánoce? Udržují si duchovní rozměr, nebo se také stále více přesouvají do nákupních center stejně, jako to známe z naší země? Je v Arménii o vánocích sníh? Kdo v Arménii nosí dárky? Mají v tamních rodinách také stromečky? V čem jsou oslavy Vánoc a příchodu Nového roku tak daleko od naší země stejné nebo podobné? Co nás překvapí? Čím vlastně voní ty arménské vánoce? Jak zní koledy v arménštině? A jak chutná arménské cukroví? …
Přijměte pozvání a přijďte ochutnat!

Na lednové dny roku 2015 připravilo Muzeum Vysočiny Jihlava VYPRÁVĚNÍ s Marine Harutyunyan o dětech a Vánocích v daleké zemi s prastarou křesťanskou tradicí a také DÍLNU, která jihlavským dětem i dospělým přiblíží nejmilejší zimní svátky v Arménii… a ještě něco navíc.
15. ledna 2015 v 10 hodin se uskuteční program PRO ŠKOLY. 
19. ledna 2015 od 16 hodin je připraven program PRO DĚTI A JEJICH RODIČE.

Kapacita těchto programů je omezená, prosíme, rezervujte si svůj termín včas!