Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Diashow a beseda s novoměstským rodákem a režisérem Janem Svatošem a jeho ženou kameramankou Romi Strakovou

dne 8. listopadu 2014
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Všechny milovníky dokumentárních filmů zveme v sobotu 8. listopadu 2014 odpoledne do podkroví Horácké galerie, kde se uskuteční poutavá diashow a beseda s novoměstským rodákem a režisérem Janem Svatošem a jeho ženou kameramankou Romi Strakovou. Mladá filmařská dvojice nebude v Horácké galerii poprvé, přesně před rokem zde měl premiéru vizuální esej divoČINY, který v poslední době sbírá jedno ocenění za druhým. Do Nového Města nám nyní manželé Svatošovi přijedou povyprávět o natáčení jejich nového filmu. V hledáčku jejich kamery se tentokrát ocitla také manželská dvojice, ovšem až z dalekého Kansasu.
Americké filmaře a cestovatele Martina a Osu Johnsonovi totiž znal kdysi celý svět, jejich filmy, fotografie a knihy obdivovaly ikony tehdejšího kulturního života - Charlie Chaplin, Ernest Hemingway, Jack London či britská královská rodina. Dnes je jejich odkaz v rodných Spojených státech, ale také v Africe skoro pozapomenutý, proto první kroky natáčení vedly režiséra Jana Svatoše a jeho tým natáčet právě do amerického Kansasu a dále se přesune i do Afriky. Vstupné 50,- Kč.