Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Jan Buchta: Sochy

výstava
vernisáž 23. října 2014 v 17 hodin
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě


Horácká galerie v Novém Městě na Moravě zve na vernisáž výstavy Jana Buchty, která se uskuteční ve čtvrtek 23. října 2014 v 17 hodin.
Jde o současnou tvorbu hodonínského sochaře, výtvarníka a pedagoga Jana Buchty. Jeho umělecké spektrum je svým zaměřením široké, v portfoliu tak můžete najít jak kresby, tak fotografie, ale i grafické návrhy. Horácká galerie na výstavě představuje Buchtovy stylizované objekty, které tvoří z různých materiálů.
Ve své tvorbě je Jan Buchta ovlivněn svým studiem. Keramická průprava ze střední školy, i následné studium sochařské na Zlínské škole umění pod vedením akademického sochaře Radima Hankeho zanechalo v Buchtově realizacích svoji nesmazatelnou stopu. Tvorba je navíc umocněna studiem teologie, přičemž sochy díky svým čistě stylizovaným křivkám získávají ještě na duchovním rozměru. Výstava trvá do 11. ledna 2015. Těšíme se na vás.