Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Vynalézáme s Alvou

workshop se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

čtvrtek 25. září 2014, 10.00 hod. a 13.00 hod.
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Ve čtvrtek se vedení workshopů pro děti ujme Klára Smolíková, spisovatelka, ale také zkušená muzejní lektorka, která působila v Husitském muzeu v Táboře a v pražském Národním muzeu. Dětskou linku programů připravila pro novou expozici v Husově domě v Konstanzi nebo v třebíčské expozici Cesty časem. Muzejní působení je pro ni inspirací pro ojedinělou řadu populárně naučných knih vycházejících v nakladatelství Albatros: Husité (2012), Řemesla (2013) a Jak se staví město (2014).
Do Jihlavy však přiveze program inspirovaný vynálezcem Alvou, jehož příběhy počátkem září vyšly knižně v Edici České televize podle stejnojmenného večerníčku.
Máte rádi vynálezce? Máte rádi komiksy? Přijďte do muzea na zábavný workshop s vynálezcem Alvou. Spolu s žáky si vyzkoušíme, jak vynálezce postupuje, sehrajeme scénky ze života slavných vynálezců a především se pustíme do vlastního vynalézání. Nečekají nás úkoly menší než sestrojení stroje na obnovování archeologických nálezů, cestování časem nebo pro podvodní výzkum. A proč právě komiksová inspirace? Podobu komiksových panelů autorka úspěšně využila v muzejních expozicích, ale je také spoluautorkou mnoha komiksů publikovaných v dětských časopisech. Aktuálně vychází v nakladatelství Portál titul Viktorka a vesmírná dobrodružství, veselý komiks pro děti, se kterým se mohou čtenáři už desátým rokem setkávat v časopise Čtyřlístek. K této knížce autorská dvojice Klára a Honza Smolíkovi připravili celou výstavu v pražské Galerii umění pro děti.