Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Tradice myslivosti na hradě Kámen

přednáškový cyklus

sobota 20. září 2014
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov

Ve spolupráci s MS Kámen je na sobotu připraven přednáškový cyklus s názvem "Tradice myslivosti na hradě Kámen“. V dnešní době je hrad Kámen proslaven spíše svou expozicí jednostopých vozidel, v minulosti byl však díky svým majitelům neodmyslitelně spojen s fenoménem lovu a myslivosti. Byl to především rytíř Raoul Dombrowski, který hrad vlastnil v letech 1870 – 1876. Byl velice vášnivým lovcem a vydal několik knih s mysliveckou tématikou. Podle časopisu Český jih z roku 1874 měl rytíř Dombrowski na Kámeně údajně jednu z největších sbírek jeleních a srnčích trofejí v celém Království českém. Milovníkem myslivosti byl také poslední soukromý majitel hradu Antonín Fleissig. O jeho životě a působení na hradě se návštěvníci mohou dozvědět více během sobotních přednášek Mgr. Moniky Kotenové, které se budou konat v časech 11:30 a 14:30. Ke každému myslivci neodmyslitelně patří puška a lovecký pes. Druhy mysliveckých zbraní a jejich využití představí ve svých přednáškách - 10:30 a 13:30 – členové MS Kámen. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázku loveckých psů, a to v časech 12:30 a 15:30.
Samozřejmostí budou po celý den i prohlídky hradu, které se budou konat v každou celou hodinu od 10:00 do 16:00. Během prohlídek mohou návštěvníci v interiérech hradu vidět unikátní kolekci loveckých trofejí, kterou Muzeum Vysočiny Pelhřimov zakoupilo v minulém roce. Cenné trofeje pochází ze zámku Konopiště ještě z dob, kdy jej vlastnil rod Lobkowitzů.