Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Miroslav Myška - Fotografie

výstava

5. září – prosinec 2014
vernisáž 4. září 2014 v 17 hodin

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, zámecká arkáda
 
 


 

Svět očima Miroslava Myšky
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě otevírá první zářijový čtvrtek v zámecké arkádě výstavu brněnského fotografa Miroslava Myšky. Do fotografického dění vstupuje počátkem sedmdesátých let dokumentární fotografií - Mongolsko, Liptov, Řecko. Souběžně s dokumentem pracuje na cyklech fotografií aktů, krajin, textur a struktur, tyto skupiny spojuje a konfrontuje na výstavách. V Horácké galerii lze na více jak 40 fotografiích spatřit průřez autorovou dokumentární tvorbou, představí se barevné i černobílé fotografické cykly po Mongolsku a Balkáně, či Setkání Romů v Kamarku (Camarque). Chybět nebude ani cyklus Kameny – černobílé krajiny Vysočiny a další.
Miroslava Myšku vždy inspiruje přímo kraj či země, v němž pobývá. Jeho dalším cestovním cílem, který by nerad zakřiknul, bude Vietnam. Miroslav Myška není pouze fotografem, na svém kontě má i několik publikací, například monografii „Neskončený takřka svět“ žďárského fotografa Miroslava Matouška. „Matoušek mne velmi zaujal pro svoji surrealisticky orientovanou tvorbu, fotografickým a životním vzorem pro mne byl Vilém Reichmann, který také fotografoval Vysočinu a jeho fotografie byly bytostně surrealistické“, vysvětluje svůj postoj k fotografickým vzorům Miroslav Myška.
Vernisáž fotografií se uskuteční v podkroví Horácké galerie za přítomnosti autora ve čtvrtek 4. září 2014 v 17 hodin. Úvodní slovo pronese PhDr. Josef Chalupa.