Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Večerní prohlídky hradu Kámen aneb hrad ožívá po setmění

sobota 9. srpna 2014 od 19:30 hod.
Hrad Kámen pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace

Již samotný název – Večerní prohlídky hradu Kámen aneb hrad ožívá po setmění – napovídá, že se tyto prohlídky ponesou v netradičním duchu. Jelikož značnou část expozic hradu zaujímá expozice bydlení na panském sídle v devatenáctém a na počátku dvacátého století, budou i samotné večerní prohlídky věnovány této době. Do atmosféry devatenáctého století návštěvníci nahlédnou díky krátkým divadelním scénkám, ze kterých se dozví něco o vzdělání, trávení volného času, módě a stolování našich bohatších předků žijících na panském sídle.
V hradních interiérech se návštěvníci mohou setkat například s vášnivým myslivcem, urozenými dámami Sofií a Šarlotou, hraběnkou Constanze a služebnou Dorotkou, která jistě připraví nějakou specialitu podle kuchařky od Magdalény Dobromily Rettigové. Na své si přijdou i milovníci noční oblohy. V hradní knihovně budou na návštěvníky čekat členové Astronomického klubu Pelhřimov. Kromě pár slov o astronomii je nechají nahlédnout i do hvězdářského dalekohledu. Celý večer zakončí ve 23:00 Jezerničtí páni, kteří na nádvoří hradu předvedou svou ohňovou show.
Vstupné na večerní prohlídky činí 80 Kč, snížené (student, senioři) 40 Kč a rodinné (2 dospělí + 2 až 3 děti) 200 Kč.
První prohlídka hradu začíná v 19:30 hod. Následující prohlídky jsou každou půl hodinu a poslední prohlídka vychází ve 22:00 hod. Z důvodu omezené kapacity jednotlivých prohlídek je lepší rezervace na tel. č. 721 846 931 nebo 565 426 609.