Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Václav Hudeček a jeho hosté

Mezinárodní hudební festival v Moravských Budějovicích- VII. ročník
23. až 24. srpna 2014
Prestižní přehlídka hudebních těles i špičkových sólistů v čele s Václavem Hudečkem startuje v sobotu 23. srpna 2014 slavnostním zahajovacím galakoncertem na zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích. Festival trvá do neděle 24. srpna 2014.
Koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Václav Hudeček a jeho hosté se uskuteční v nádherném prostředí moravskobudějovického zámku, komorní koncert můžeme shlédnout v kostele sv. Jiljí taktéž v Moravských Budějovicích. Letos nově i v Rakouském zámku Riegersburg. Na programu festivalu zazní díla velikánů klasické hudby jako A. Vivaldiho, Johanna Bendy, G. Ph. Telemanna, W. A. Mozarta, nebo i Carla Orffa. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo tento festival etablovat v tuzemské festivalové nabídce a můžeme tak nejen milovníkům klasické hudby představit pestrou plejádu hudebních děl světových velikánů. Pro nás jako pořadatele navíc dává možnost poukázat na kulturní odkaz evropské hudby, ale navíc i nenásilně podnítit přirozený cestovní ruch do Moravských Budějovic.“
Patronem a průvodcem letošního šestého ročníku tohoto jedinečného svátku klasické hudby je houslový virtuos Václav Hudeček, jehož osobnost je spolu s dalšími vybranými interprety zárukou té nejvyšší umělecké kvality.
Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté si klade za cíl oživit a prohloubit povědomí o vážné hudbě v moravskobudějovickém regionu, a ačkoliv je festival poměrně mladý, vybudoval si zajímavou pozici mezi českými hudebními festivaly.
Více informací naleznete na: www.festival-hudecek.cz