Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

SÁZAVAFEST

31. července až 2. srpna 2014
14. ročník SÁZAVAFESTU nabídne 3 hudební scény, na kterých vystoupí během 3 dnů desítky účinkujících z ČR i zahraničí.

Kromě hudebního programu jsou pro vás nachystána dvě vystoupení Lukáše Pavláska, který si tak účinkování na Sázavafestu po loňském roce zopakuje, a také exhibice slam poetry, tedy přednes improvizovaných básní. Tuto velmi populární disciplínu na festivalu předvedou špičky českého slamu.

 
BART & BAKER /FR/
1. srpna 2014
BART & BAKER sestává ze dvou pařížských producentů, kteří jako první v roce 2005 vzali staré swingové desky z první půlky 20.století a začali je mixovat s moderními dance prvky, čímž položili základy pro rodící se electro swing. To vše ještě podtrhli svým vystupováním – pánové vystupují zásadně ve smokingu a klobouku.

 
 CHINASKI
1. srpna 2014

Velký návrat Chinaski hlásí po roce 2013, kdy omezili své hraní na minimum a soustředili se na přípravu hudebního materiálu na novou desku. Definitivně svůj comeback potvrdili v pražské O2 aréně letos v únoru. Je snad třeba něco dodávat k současné nejoblíbenější české kapele?


MONKEY BUSINESS

1. srpna 2014

Skupina se dala dohromady na začátku roku 1999, kdy dal kapelník Roman Holý dohromady zajímavou partičku - Matěj Ruppert, Oldřich Krejčoves, Pavel Mrázek, Martin Houdek a Američanka Tonya Graves. Posledně jmenovaná se ke kapele připojuje po vydání prvního alba. To vychází v roce 2000 s názvem Why Be In When You Could Be Out.LUCIE BÍLÁ

2. srpna 2014
Lucie Bílá je již řadu let naší absolutně nejpopulárnější zpěvačkou se širokým spektrem svého zaměření. Letos bude navazovat na megaúspěšné Černo Bílé turné z loňského roku, kdy se jí podařilo vyprodat největší haly, které Česká republika nabízí. Co lze očekávat od nejúspěšnější české zpěvačky posledních dvaceti let, ověnčené mnoha a mnoha cenami? Rozhodně nic menšího než velkolepou show, klasické chytlavé songy a především nezaměnitelný hlas, který nemá na české hudební scéně obdoby.


 KLISCHÉE /CH/
2. srpna 2014
Zvuk Klischée se vyznačuje mezinárodním duchem, stejně jako jejich ambice. Muzikanti a performeři z Klischée pečlivě pracovali na hudbě, velmi silně inklinující ke stále populárnějšímu electro-swingovému žánru - v dnešní době už o jejich charakteristickém originálním soundu není pochyb.

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
2. srpna 2014
Výjimečný a charismatický Dan Bárta představí svůj jedinečný program s kapelou Illustratosphere. Fenomenální zpěvák předvede průřez svou tvorbou, zahraje novinky z aktuálního alba Maratonika a přidá i staré skladby v novém kabátě.Více informací na: www.sazavafest.cz