Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Pelhřimovská muzejní noc

pátek 16. května 2014 od 18.00 do 22.00 hod.
Muzeum  Vysočiny Pelhřimov, příspěvková organizace

Tradiční muzejní noc tentokrát připomene události předcházející vypuknutí 1. světové války. Kromě scénky z Haškova Dobrého vojáka Švejka, kterou sehraje ochotnický soubor Rieger, mohou návštěvníci vyslechnout autentické vzpomínky pamětníků, zasoutěžit si o "Habsburskou stuhu" nebo se vychutnat ohnivé vystoupení skupiny Spiritus Dracus.

Muzejní noc poslouží také jako vernisáž dlouhodobé výstavy mapující události před a během 1. světové války. Výstava potrvá čtyři roky, tedy tak dlouho, jako sama válka a v reálném čase bude návštěvníky seznamovat s průběhem bojů na všech frontách, vývojem nových zbraní a jejich využití a také s dopady, které válka měla na obyvatele celého světa. Instalována bude v expozici zámku pánů z Říčan a pozvánky na ni budou pravidelně aktualizovány.