Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Artothèque éphémère

18. dubna až 25. května 2014
vernisáž: 17. dubna 2014 v 17.00 hodin
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo nám. 24
Kurátoři: Mathilde Dien, Daniel Novák a Julia Vaillant


Pohled na současné umění napříč...
...sbírkou „Artothèque éphémère“ z Champagne-Ardenne #3

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě Vás zve na výstavu 51 uměleckých děl z celkového počtu 90, které tvoří Artotéku #3, od 28 profesionálních umělců regionu: Isabelle Bazelaire, BMZgd, Philippe Brame, Pei-Lin Cheng, Katy Couprie, Nicolas Crouïgneau, Maud Gironnay, Laure Guelle, Jean-Christophe Hanché, Jean-Michel Hannecart, Manon Harrois, Ismaël Kachtihi Del Moral, Christian Lapie, Antonin Leclere, Fabien Legay, Mehryl Levisse, Anna Madia, Brice Maire, Vincent Odon, Nicole Pérignon, Thierry Pertuisot, Clotilde Potron, Cristine Ricateau, Myona Rimoldi-Guichaoua, François Schmidt, Fabien Varlet, Anne-Sophie Velly a Frédéric Voisin.

Jak se dostali umělci z regionu Champagne-Ardenne na Vysočinu?
Region Champagne-Ardenne (Orcca) uspořádal výstavy v České republice již v letech 2009 a 2011 a nyní opět připravuje v rámci mezinárodní kulturní spolupráce mezi regiony Vysočina a Champagne-Ardenne přemístění Artotéky do Oblastní galerieVysočiny v Jihlavě.
V roce 2012 došlo k prohloubení mezinárodních vztahů, což vedlo k zapojení dvou uměleckých malířů z Kraje Vysočina, Denisy Krausové a Jakuba Tomáše, do třetího ročníku Artotéky.

K čemu slouží a co je Artotéka?
V roce 2008 spustila Regionální rada Champagne-Ardenne projekt „Artothèque éphémère”, jehož cílem je podporovat různé výrazy umělecké tvorby a přiblížit umělecká díla široké veřejnosti. Kraj svěřil realizaci projektu Regionální kulturní organizaci Champagne-Ardenne (Orcca).
Artotéka z Champagne-Ardenne – Ročník #3 (2012–2014):
Dočasná sbírka uměleckých děl:
• 41 umělců
• 90 uměleckých děl: fotografie, videa, instalace, kresby, rytiny, sochy, malby atd.
• 3 umělci z regionů mezinárodní spolupráce (Česká republika a Maroko)