Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Výstava „Vysočina 2013“

14. února až 30. března 2014
Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Havlíčkovo náměstí 18, Havlíčkův Brod

Výstava „Vysočina 2013“ představí výběr z aktuální tvorby členů Sdružení výtvarných umělců Vysočiny (SVUV) a Klubu výtvarných umělců Horácka (KVUH). Návštěvníci havlíčkobrodské galerie tak budou mít možnost seznámit se s aktuálním výtvarným děním na Vysočině.
Sdružení výtvarných umělců Vysočiny vzniklo počátkem roku 1990 jako spolek umělců působících v regionu Českomoravské vysočiny zahrnující okresy Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Pelhřimov. Po roce činnosti došlo k osamostatnění žďárských výtvarníků, kteří založili Klub výtvarných umělců Horácka.
Zastoupení členů SVUV a KVUH v jednotlivých oblastech výtvarného umění je velmi různorodé, někteří autoři se dokonce profilují ve více oblastech. Návštěvníci se tak mohou těšit na pestrou přehlídku tvorby 42 autorů, která zahrnuje kresbu a malbu, grafiku, koláže, fotografie, design, sochařství a další.
Na výstavě Vysočina 2013 představí svou aktuální tvorbu Jindřich Boška, Vladimír Brauner, Svatava Brunová, Josef Bubeník, Lidmila Dohnalová, Václav Dvořák, František Dörfl, Paul Ewert, Poldi Habermann, Jaroslav Hedbávný, Ivo Holán, Josef Hrdlička, Petr Hyliš, Arnošt Kába, Antonín Kanta, Eva Kasalá, Svatopluk Kasalý, Lubomír Kerndl, Vlastislav Kincl, Petr Klukan, Josef Kremláček, Ladislav Kukla, Hanuš Lamr, Zlata Lamrová, Hynek Luňák, Josef Macek, Zdeněk Macháček st., Eva Milichovská, Milan Nestrojil, Bořivoj Pejchal, Pavel Petrov, Jan Pevný, Josef Prodělal, Jaroslav Svoboda, Zdeněk Šplíchal, Miroslav Štěpánek, Pavel Toman, Monika Vosyková, Jaroslav Vyskočil, Alice Waisserová, Jana Zabloudilová a Jindřich Zezula.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 14. února 2014 od 17 hodin. K výstavě promluví předsedkyně KVUH Jana Zabloudilová a předseda SVUV Pavel Toman. Vystoupí členové pěveckého sboru Limbora. Výstava potrvá do 30. března 2014.