Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Podzimní sklizeň

výstava fotografických prací

10. prosince 2013 až 19. ledna 2014
Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55, Kavárna

Grafická škola v Jihlavě slaví letos 20. výročí svého založení. K mnoha výtvarným aktivitám, které škola nabízí, patří také fotografické vzdělání. Výstava „Podzimní sklizeň“ nabízí výběr nejlepších fotografických prací studentů této školy z posledních let a představuje rozmanitost v tvorbě jednotlivých autorů. Objevují se zde reflexe vlastního života promítnuté do výtvarných a figurativních snímků, klasické reportážní fotografie popisující všední život kolem nás a fotografie čistě výtvarného charakteru.
Všichni vystavující autoři velmi citlivě přistupují k jednotlivým tématům, pohybují se na hranici viditelného a tušeného a jsou schopni reagovat nejen na vlastní existenci v tomto světě, ale také přiblížit onu krátkou chvilku našeho bytí, jež se odehrává v okamžiku fotografické expozice.