Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hmyzí rodiny a státy

beseda s představením nové knihy

pondělí 11. listopadu 2013 od 17:00 hodin
Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace; Masarykovo nám. 55 – malovaný sál

Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace připravilo mimořádně zajímavou besedu se špičkovým vědeckým pracovníkem a vysokoškolským pedagogem profesorem RNDr. Janem Žďárkem. Beseda nazvaná Hmyzí rodiny a státy bude, jak už její název napovídá, zaměřena na chování hmyzu a vše, co s ním souvisí, a také na novou, stejnojmennou knihu našeho hosta. Jan Žďárek se po léta věnuje popularizaci výzkumu hmyzího chování a svým poutavým vyprávěním dokáže nadchnout posluchače nejrůznějších povah i věkových kategorií. Širší veřejnosti je znám především jako autor populárně naučných knih a článků o hmyzu, jako překladatel naučné literatury a také z rozhlasových a televizních pořadů.
Zájemcům nabízíme ještě před zahájením přednášky možnost navštívit v 16:30 hod. komentovanou prohlídku právě probíhající výstavy Společenský život hmyzu (Masarykovo nám. 57) vedenou jejími autory a kurátory Klárou a Pavlem Bezděčkovými.