Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hana Exnarová – keramická plastika

výstava keramických plastik

6. prosince 2013 až 26. ledna 2014
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace připravilo zajímavou výstavu keramických plastik akademické sochařky Hany Exnarové. Hana Exnarová je rodačka ze Zlína, pracuje a tvoří ve Zlíně a v Havlíčkově Brodě. Je manželkou havlíčkobrodského skláře, akademického malíře Jana Exnara a inspirace sklem se v posledních letech objevuje i v jejích keramických plastikách. O svém vztahu ke keramice říká: „Ke keramice jsem se dostala vlastně náhodou. Původně jsem se přihlásila na malbu, obdivovala jsem mozaiky. Když jsme s kamarádkou přišly do ateliéru, bylo tam už plno a nás poslali na keramiku, kde je prý málo lidí, tak jsme šly a do dnes toho nelitujeme.“
Ačkoli se Hana Exnarová v posledních letech věnovala především pedagogické práci, výrazné plastiky z posledních let stojí za zhlédnutí.