Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

NÁVRAT – František Janák

Výstava akademického malíře Františka Janáka, významného sklářského výtvarníka a pedagoga, narozeného v r. 1951 v Havlíčkově Brodě.
6. srpna až 29. září 2013
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace

František Janák se letos natrvalo přestěhoval zpět na Vysočinu z Kamenického Šenova, kde ještě před rokem učil na sklářské škole. Na Vysočině v Havlíčkově Brodě se narodil a svoje mládí a část produktivního života po absolvování VŠ UMPRUM v Praze strávil v Dolním Městě, kde si také postavil svůj první ateliér a dílnu v domku svých rodičů. Na Vysočině se vždycky cítil doma, a tak se po odchodu ze sklářské školy na severu Čech rozhodl natrvalo usadit v obci Blažejovice, kde má v současnosti svůj ateliér. V roce 1993 měl František Janák svoji samostatnou výstavu v galerii Malinův dům v Havlíčkově Brodě a tak je tato výstava jeho návratem po dvaceti letech do města, kde se narodil.