Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Výlety do historie v Klášteře Želiv aneb „Plášť mistra Santiniho“

6. a 7. července 2013


Vysočina Tourism, příspěvková organizace navazuje na již tříletou tradici akce pod názvem „Výlety do historie“, která se koná na historických objektech v Kraji Vysočina. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům, především rodinám s dětmi, památkové objekty našeho regionu netradičním způsobem prostřednictvím divadelního představení.  V roce 2008 jsme tak putovali s rytířem Čeňkem po hradech Roštejn, Lipnice a Kámen. V roce 2012 jsme zase odhalili tajemství velkého pergamenu spolu s literátem Tomášem Štítným ze Štítného na zámcích v Jaroměřicích nad Rokytnou, ve Velkém Meziříčí, v Žirovnici a v Náměšti nad Oslavou. Na návštěvu krále Jiřího z Poděbrad jsme čekali v loňském roce na hradech Lipnice, Roštejn a v Polné.

O víkendu 6. a 7. července bude návštěvníkům Kláštera Želiv přiblížena jeho historie podobně originálním způsobem. Ve spolupráci s Agenturou Modua a Opatstvím Želiv se v prostorách kláštera odehrají prohlídky ve stylu živých obrazů. V historickém divadelním příběhu vystoupí na 20 profesionálních herců a provede nás sám architekt J. B. Santini. Přijďte i vy na netradiční prohlídky národní kulturní památky a nechte se vtáhnout do historie kláštera pomocí kouzelného pláště mistra Santiniho. Čeká vás zábava, napětí a svět plný fantazie!

Zveme vás na netradiční prohlídky Kláštera Želiv ve dnech 6. a 7. července 2013.

www.region-vysocina.cz