Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Tradiční bítešské hody

XI. ročník

4. až 11. září 2013
Velká Bíteš

Pravidelně v září Velká Bíteš na týden ožívá největší městskou slavností v roce. Mája, která se tyčí nad náměstím všem oznamuje, že začínají tradiční Bítešské hody. Letos se uskuteční v termínu od 4. do 11. září. Ve středu večer se ve městě otevřou sklípky, mázhauzy a tradiční výstavy. Speciality na grilu, rožni nebo z udírny jsou přichystány, tak jako dobré  víno a burčák, který teče proudem. Hody vrcholí hodovým víkendem. Nabídka programu akcí je široká. Od oblíbených posezení při cimbálu, přes pestrou přehlídku dechových hudeb. K tanci i poslechu na hlavním pódiu pod májou vyhrávají hudební skupiny a interpreti zvučných jmen.

Sobotní odpoledne a večer patří jedinečnému folklornímu festivalu „Setkání na Podhorácku“, kde se představí soubory a krojované skupiny z Podhorácka, sousedních regionů, ale i host ze zahraničí.
Neděle je  hlavním hodovým dnem. Městem projde průvod krojované chasy s vrchností v kočárech. Hlavní hodový program chasy s rychtářem a právem, předáním dožínkového věnce a zatančením moravské i české besedy proběhne na hlavním podiu na náměstí pod májou.

O hodovém víkendu nechybí Jarmark lidových řemesel, tak i lunapark. Hody končí závěrečnou středou kácením máje a hodovými dozvuky se zavíráním sklípků.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
Klub kultury Města Velké Bíteše

www.bitessko.com.