Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

O prázdninách do muzea i v pondělí

Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo náměstí 57/58

Od 1. července do 31. srpna 2013 bude Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace k dispozici návštěvníkům všech sedm dní v týdnu. Již třetím rokem vychází muzeum v době letních prázdnin vstříc svým návštěvníkům a otevírá své „brány“ i v pondělí, které bývá na památkách a v muzeích zavíracím dnem.

I když v současné době probíhá rekonstrukce přírodovědných expozic, jejichž otevření se předpokládá ke konci letošního roku, je stále možné prohlédnout si pět stávajících expozic rozšířených o zajímavé výstavy. Do 21. července připravili muzejní pracovníci v historii muzea naprosto mimořádný počin, kterým je mezinárodní putovní výstava prací 39 surrealistických umělců z dvanácti zemí, s názvem Všichni jsme stvořeni z lásky. Od 1. srpna představí v prostorách muzejních arkád své panenky v replikách lidových krojů Eva Jurmanová a Marie Žilová.