Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace

Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace je regionální institucí zabývající se dokumentací přírodních a historických poměrů na jihozápadní Moravě, zvláště v okolí Třebíče, Moravských Budějovic, Náměště nad Oslavou a Jemnice.
Hlavní budova zámeckého areálu v Třebíči, sídla Muzea Vysočiny Třebíč, prošla v letech 2011–2013 rekonstrukcí. Návštěvníci si mohou prohlédnout čtyři nové stálé expozice:
Svět neživé přírody, Svět portálů a bran, Valdštejnové na Třebíči, Lidé. Místa. Osudy.

Od roku 2003 je zřizovatelem Kraj Vysočina.

www.zamek-trebic.cz

Pobočky muzea jsou Muzeum řemesel Moravské Budějovice a Muzeum Jemnice.Muzeum Vysočiny Třebíč - pobočka Muzeum řemesel Moravské Budějovice
Muzeum sídlí v atraktivních objektech - zámku a Masných krámech. Na zámku je prezentován život panstva Schaumburgů a Wallisů, historie města Moravských Budějovic a expozice městských řemesel. Blízké Masné krámy, které jsou postaveny do tvaru podkovy, předvádějí řemesla venkovská.Muzeum Vysočiny Třebíč - pobočné pracoviště Muzeum Jemnice
V historickém domě na náměstí se nachází expozice věnovaná dějinám Jemnice, světu čaje a běhu o Barchan.