Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Mezinárodní hudební festival 13 měst Concentus Moraviae

Dramaturgii 18. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae s podtitulem „Italské slunce“ připravil respektovaný interpret a propagátor staré hudby Václav Luks. Posluchači se během měsíce června mohou těšit na třicítku koncertů italské barokní hudby v inspirativním prostředí zámků a kostelů měst Vysočiny a Jihomoravského kraje. Atmosféru letních Benátek či Neapole přivezou do našeho regionu především italští umělci (přivítáme 9 sólistů a 3 renomované soubory z Itálie), ale také vynikající hudebníci domácí a hosté z Francie a Německa.

www.concentus-moraviae.cz

Vynikající italská sopranistka Roberta Invernizzi vystoupí 16. června 2013 za doprovodu theorbisty Craiga Marchitelliho na zámku ve Velkém Meziříčí.

Flétnistka Anna Fusek založila česko-německý soubor Capella Anna, jedno z jeho vystoupení se uskuteční 26. června 2013 na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Závěrečný koncert v sále Luteránského gymnázia ve Velkém Meziříčí bude 29. června 2013 dirigovat dramaturg letošního ročníku festivalu Václav Luks.