Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského

sobota 3. srpna 2013 ve 20.00
Jaroměřice nad Rokytnou – zámecká zahrada

Zahajovací galakoncert

Janai Brugger – soprán (USA)
Brian Jagde – tenor (USA)
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent Sebastiano Rolli
 Zahájení patnáctého ročníku festivalu se ponese v mezinárodním duchu.  Pozvání přijalo dvojhvězdí laureátů Světové operní soutěže Placida Dominga „Operalia“. Rok po svém vítězství v dalekém Pekingu otevřou tito mimořádní umělci festival Petra Dvorského áriemi a duety převážně z Pucciniho a Verdiho operních hitů pod taktovkou italského dirigenta Sebastiana Rolliho. 


úterý 6. srpna 2013 v 19.30
Jaroměřice nad Rokytnou – chrám sv. Markéty

Sborový koncert

k životnímu jubileu Petra Fialy
Český filharmonický sbor Brno
Martin Jakubíček – varhany
dirigent a sbormistr Petr Fiala
Sborový koncert v chrámu sv. Markéty je věnován osobnosti zakladatele a ředitele jednoho z nejlepších evropských sborových těles, Petra Fialy, který letos na jaře oslavil úctyhodné sedmdesátiny. Také proto bude stylově bohatý program koncertu sestaven ze skladeb Poulenca, Brucknera a Dvořáka zpívaných téměř výhradně a cappella, v nichž sbor předvede to nejlepší ze svého umění.


čtvrtek 8. srpna 2013 v 19.30
zámek Valeč u Hrotovic – velký sál

Marián Bango a hosté

Mariana Hochelová – soprán
Alexandra Bangová – průvodní slovo
Marián Bango – tenor
Peter Hochel – klavír
Pro svůj zrakový handicap i obdobný repertoár je Marián Bango přirovnáván k italskému  tenoristovi Andrea Bocellimu. Krásný hlas a tvůrčí talent našly nevidícímu umělci přes nepřízeň osudu cestu k vnímavému posluchači i do nahrávacích studií. Jeho večer bude nejen o zpěvu a hudbě, ale i o setkání s jeho přáteli a hosty. 


pátek 9. srpna 2013 ve 20.00
pivovar Dalešice – nádvoří

Veronika Harcsa – jazzová princezna z Budapešti

Veronika Harcsa – zpěv
Attila Blaho – klavír
Zoltan Olah – kontrabas
Balint Majtenyi – bicí
Ač jsme zvyklí přijímat už celé století jazzové podněty ze Západu, zaposloucháme se tento večer do něčeho, co sice přichází odjinud, ale co bylo jazzu vlastní právě v jeho počátcích: do umění improvizace, bytostné souhry jedné zpěvačky a tří muzikantů, kteří si výborně rozumějí i bez not a umějí zhodnotit, co právě některého z nich napadne.


sobota 10. srpna 2013 ve 20.30
Jaroměřice nad Rokytnou – zámecká zahrada

Leona Machálková & Prague Cello Quartet

Leona Machálková – zpěv
Prague Cello Quartet
Jan Zvěřina – violoncello, Petr Špaček – violoncello
Jan Zemen – violoncello, Ivan Vokáč – violoncello
Filharmonie Hradec Králové
dirigent Stanislav Vavřínek
Křížem krážem - i tak by mohl znít podtitul koncertu, který druhou festivalovou sobotu již tradičně přináší netradiční spojení světa klasické hudby a popové scény. Večer doprovozený hradeckou filharmonií svede dohromady čtveřici pražských violoncellistů s pěveckou exhibicí populární hvězdy v programu sestaveném z filmových a muzikálových melodiích. 


úterý 13. srpna 2013 v 19.30
zámek Jaroměřice nad Rokytnou – Sál předků

Sophia Jaffé & Barbara Maria Willi

Sophia Jaffé – housle
Barbara Maria Willi – cembalo
Německá houslistka Sophia Jaffé, profesorka hudební akademie ve Frankfurtu, vytvořila spolu s vyhledávanou interpretkou staré hudby Barbarou Marií Willi dokonalé duo. Společně oslňují evropské publikum brilantní technikou, niternou hrou a hlubokou emocionální výpovědí; to vše umocněno kulisami barokní zámecké rezidence.


středa 14. srpna 2013 ve 20.30
zámek Valeč u Hrotovic – zámecký rybník na Oboře

Zpověď Lenky Filipové

Lenka Filipová – kytara, zpěv
Sean Barry – irská harfa
Jindřich Koníř – aranžmá, klavír
Camerata Moravia, umělecký vedoucí Vít Mužík
„Zpověď“ znamená nejupřímnější vyznání; někdo se vyznává ústy, jiný to dovede také  rukama, v nichž drží kytaru. Představme si k ní ještě harfu, jakou mají Irové ve svém znaku, komorní orchestr a ztemnělou vodní hladinu, která všechno odráží – o Lence Filipové, zpěvačce, textařce, skladatelce a kytaristce, se toho večera dovíme hodně …


sobota 17. srpna 2013 ve 20.30
Jaroměřice nad Rokytnou – zámecká zahrada

Závěrečný galakoncert

Eva Dřízgová-Jirušová – soprán
Patricia Janečková – soprán
absolutní vítězka soutěže Talentmania 2010
Peter Malý – tenor
Moravská filharmonie Olomouc
dirigent Paolo Gatto

Mozartova ohnivá serenáda

realizace Pa–li–Tchi
Flash Barrandov SFX a jejich přátelé
design Jaroslav Štolba, Vojtěch Dědina
Závěrečný galakoncert festivalu poskytne posluchači dvojí zážitek: sluchový a zrakový. Koncertní pořad z operní hudby W. A. Mozarta, G. Donizettiho a letos jubilujícího G. Verdiho vystřídá Mozartova ohnivá serenáda, tradiční závěrečná světelná show s ohnivými tanečními akrobaty, která je letos inspirována kouzlem Malé noční hudby – právě tu napsal Mozart pro noční slavnost v zámecké zahradě.