Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů

7. až 8. června 2013

Každoročně druhý víkend v červnu se v  Pelhřimově koná akce, na které jsou k vidění činorodí lidé, kteří jsou ve svých oborech výjimeční. Představovaných oborů je široká škála, takže na festivalu vznikají desítky českých i světových rekordů ukládaných do databáze agentury Dobrý den a následně uváděných v České knize rekordů. Festival je zdrojem neobvyklých situací, postřehů a námětů, které v návštěvnících zanechají hluboký zážitek a jsou celoročně využívány také redaktory nejrůznějších médií. Rekordní dění je na pelhřimovském náměstí vždy namícháno s koncerty, tanečními vstupy, dobrou zábavou, jídlem i pitím. Projekt „Pelhřimov – město rekordů“ byl na největším středoevropském veletrhu cestovního ruchu oceněn cenou GRAND PRIX Region Tour.

Letošní ročník festivalu Pelhřimov - město rekordů probíhá 7. - 8. června. Kromě programu na Masarykově náměstí jsou jeho součástmi např. Vodní aréna, Rocková aréna, Scéna cestovatelů, dva Galavečery rekordů   a mnohé další. Uvidíte originální vzduchové dělo i legendární Davis Cup, šaty z rybích šupin, nejdelší RollsRoyce a sraz Tatrovek. Největší český tvarůžek a rekord v pumpování slivovice, Jednokolky, cirkusové rekordy a králičí HOP, šamanské bubínky, půjčovnu koloběžek a kuriozních kol...

Přivítáme dámy Martu Kubišovou a Naďu Urbánkovou, sobotní večer zpestří Mňága a Žďorp. Více podrobností naleznete zde  nebo na www.dobryden.cz .

www.muzeumrekorduakuriozit.cz