Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

JIHLAVSKÉ HAVÍŘENÍ 2013


Pátek 21. června až neděle 23. června
Jihlava, Masarykovo náměstí
Jihlavský havířský průvod prochází Jihlavou každý lichý rok. Letos postavičky havířů projdou městem ve dnech 21. až 23. června. Připomenou někdejší bohatství města a těžbu stříbra. Největší letní akce v Jihlavě ale nebude jen o hornické tradici. Bohatý doprovodný program nabídne celou řadu koncertů hudebních skupin, řemeslný trh, kejklířská vystoupení nebo ohňostroj.

V pátek 21. června začíná kulturní program již od 13.00, přičemž samotný Havířský průvod se koná od 18.00, na Masarykově náměstí vystoupí hudební skupiny, divadelní soubory, kejklíři a další.  Těšit se můžete i na ZATRESTBAND Petra Píši. Během dne bude možné navštívit vestibul Jihlavské radnice, kde bude umístěna výstava: Johann Haupt a jihlavský havířský průvod.

V sobotu 22. června začíná doprovodný program již od 9.30. V 10.00 začne JIHLAVSKÝ HAVÍŘSKÝ PRŮVOD i s průvodem hostů. Od 13.00 bude probíhat KONCERT BEZ HRANIC a DEN JEŽKA s velmi zajímavým hudebním programem a o půlnoci se mohou návštěvníci těšit na Komponovaný ohňostroj. Během celého dne se uskuteční i řemeslný jarmark a pro děti je připraven speciální program pod názvem Jihlavské havíření dětem.

Podrobný program najdete na www.jihlava.cz.

Turistické informační centrum, Masarykovo nám. 2, Jihlava otevřeno 21. a 22. 6. od 8.30 do 20.00 a 23. 6. od 8.00 do 12.00 – tel. 567 167 159.

 Změna programu vyhrazena.