Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Horácko zpívá a tančí

24. a 25. května 2013
Světlá nad Sázavou

Bienále festivalu horáckých souborů, hostů z jiných regionů i ze zahraničí. Historie začíná v roce 1993. Zakladatelé - Míla Brtník st. a Eva Pejchalová. Celkem se realizují 4 hlavní vystoupení, z nichž hlavní pořad Horácko zpívá a tančí a koncerty pro školy jsou komponované, dětský pořad Pramínky přehlídkový.

V roce 2013 hostí festival celkem 17 souborů, které se ve Světlé nad Sázavou vystřídají během dvou festivalových dnů - 24. a 25. května 2013. Festival je věnován "tátovi horáckého folkloru" Mílu Brtníkovi, který se v letošním roce dožívá 85. narozenin. Raritou je Hlinecká maškara, skupina lidí ze Studnice u Hlinska - maškara v roce 2010 zařazena mezi nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Nejedná se tedy o žádný folklorní soubor, ale jsou to autentičtí udržovatelé staré tradice.

Ze zahraničí se představí tři skupiny z partnerského dolnorakouského městečka Schwarzenau - dechovka, pěvecký sbor a folklorní skupina, z oblasti, s níž má  Kraj Vysočina podepsanou dohodu o spolupráci.

www.skubanek.cz