Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Folklor v máji

18. května 2013
Telč - náměstí Zachariáše z Hradce

Folklor v máji probíhá v historickém centru města Telče jako celodenní komponovaný program prezentující lidovou kulturu folklorních souborů z Horácka. Těšit se můžeme jak na lidové písně a tance, tak i na tradiční řemeslný trh s ukázkami řemesel, prodejem výrobků a prezentaci místních spolků i řemeslných výrobců nejen z Mikroregionu Telčsko.
V dopoledním programu vystoupí dětské horácké folklorní soubory Kvíteček, Kvítek I, Kvítek II z Telče, Krahuláček z Krahulčí a Kalamajka Havlíčkův Brod.
Po slavnostním průvodu všech účastníků vystoupí folklorní soubory Podjavořičan z Telče, Studánka Žďár nad Sázavou a Velen Boskovice.
V závěru folklorního odpoledne se horácký soubor Podjavořičan spolu s ostatními krojáky přesune do horní části náměstí a předvedou nám tradiční zvyk – kácení máje.

Pořádá město Telč ve spolupráci s folklorním souborem Podjavořičan.

www.telc.eu