Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Festival Václav Hudeček a jeho hosté

23. až 25. srpna 2013
Mezinárodní hudební festival v Moravských Budějovicích s názvem Václav Hudeček a jeho hosté si dává za cíl oživit a prohloubit povědomí o vážné hudbě v regionu Moravských Budějovic.

Přesto, že jde o festival poměrně mladý (letos proběhne pátý ročník tohoto svátku hudby), získal si množství příznivců nejen v samotném městě a okolí, ale i v celé České republice.

Patronem a průvodcem festivalu je houslový virtuos Václav Hudeček. Jeho osobnost je spolu s dalšími vybranými interprety (Ondřej Havelka a Malody Makers, Aleš Briscein, bratři Houdkové) a jihočeskou filharmonií zárukou vysoké umělecké kvality letošního festivalu.

Milovníci vážné hudby se mohou v rámci festivalu setkávat i s mladou nastupující generací interpretů, převážně houslistů. Vítězové „Hudečkových“ Letních houslových kurzů v Luhačovicích doprovodí mistra na festivalu v Moravských Budějovicích i tento rok.

Koncerty se budou konat v nádherném prostředí moravskobudějovického zámku a v kostele sv. Jiljí.

Více informací naleznete na: www.festival-hudecek.cz